Wordpress Skin
برچسب:

وردپرس 3,6

وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای ایجاد هرگونه سایتی است که فعلاً جدیدترین بروز رسانی آن انتشار ورژن ۳٫۵ است و بر اساس اخبار سایت سازنده نسخه ۳٫۶ در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ منتشر می شود که همین اتفاق افتاد.این نسخه بیشتر امکانات وردپرس را متحول کرده است که برای آشنایی با امکانات آن امروز به معرفی پیش نمایشی از وردپرس ۳٫۶ می پردازیم.

تعیین نوع نوشته (Post Formats)
این قابلیت در وردپرس ۳.۱ معرفی شد ولی تاکنون به جز در برخی پوسته‌های مخصوص توسط کاربران استفاده نشده است. به وسیله‌ی این قابلیت می‌توان تعیین کرد که هر نوشته چه شکلی باشد و چه خواصی داشته باشد. مثلاً اگر در یک نوشته بخواهید یک گالری عکس بگذارید یا نوشته‌ی شما تنها معرفی یک لینک باشد نوع نوشته و پوسته‌ی آن متفاوت خواهد بود. مشکل این بود که در رابط کاربری وردپرس هیچ گزینه‌ای برای این کار در نظر گرفته نشده بود و کاربران می‌بایست از افزونه‌هایی مثل افزونه‌ی Alex King برای بکار گیری این قابلیت استفاده می‌کردند. در نسخه‌ی جدید وردپرس چند گزینه که هر کدام معرف یک نوع نوشته هستند به بالای بخش ویرایش نوشته اضافه شده است که کاربر با کلیک بر روی هر کدام می‌تواند نوع نوشته را مشخص کند. انواع نوشته‌ها همان‌هایی هستند که در نسخه‌ی ۳.۱ معرفی شدند.

پشتیبانی از پخش صوت و فیلم
تا کنون عدم پشتیبانی از پخش صوت و فیلم یکی از مهم‌ترین کمبودهای وردپرس بوده است که در این نسخه برطرف شده است.

قفل کردن نوشته ها

در نسخه های قبلی وردپرس وقتی مطلب مورد نظر شما در حال ویرایش توسط نویسنده ای دیگر باشد هشداری قرمز رنگ مبنی بر اینکه نویسنده ای در حال ویرایش آن مطلب است به شما نمایش داده می شود ولی در نسخه ۳٫۶ امکانی جدید برای قفل شدن خودکار مطالب قرار گرفته است که برای نویسنده دوم کادری مشابه تصویر زیر را نمایش می دهد.در این کادر سه گزینه Preview ، Go Back و Take Over وجود دارد که گزینه اول شما را به صفحه قبل بازمی گرداند و گزینه دوم پیش نمایشی از تغییرات آن نویسنده را برای شما به نمایش می گذارد ولی با انتخاب گزینه سوم می توانید آن مطلب را براحتی ویرایش کنید اما با اینکار کادری مبنی بر عدم اجازه ویرایش برای نویسنده نمایش داده می شود و او دیگر قادر به ویرایش مطلب نیست تا موقعی که شما کارتان تمام شود.

ذخیره‌ی اتوماتیک مطالب

اکنون نوشته‌ها در حین ویرایش مطالب به طور خودکار ذخیره می‌شوند. بدین ترتیب اگر مشکلی برای مرورگر به وجود بیاید یا برق قطع شود زحمت‌های نویسنده ذخیره شده است و از دست نمی‌رود.

فهرست ها وردپرس (Navigation Menus)

فهرست‌ها در حقیقت همان منو‌های سایت هستند که از قسمت پوسته در منوی اصلی کنار سایت قابل دسترسی هستند. ظاهر آکاردئونی صفحه‌ی تنظیمات فهرست در وردپرس ۳.۶ بسیار ساده‌تر از نسخه‌ی قبل است. در نسخه‌ی قبل برای هر فهرست یک برگ (Tab) درون صفحه‌ی تنظیمات فهرست به وجود می‌آمد. در این نسخه صفحه‌ی تنظیمات فهرست تنها دو برگ دارد. برگ اول برای ایجاد و ویرایش فهرست است. اگر یک وب‌سایت فهرست‌های متعدد داشته باشد، کاربر از لیست باز شونده‌ی بالای صفحه می‌تواند فهرستی که می‌خواهد ویرایش کند را باز کند.

 

(more…)

دیدگاه های شمانظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
نام *
ایمیل *
سایت