Wordpress Skin
برچسب: , , , , , , , , , , , , ,

ایجاد آواتار برای مدیریت وردپرس

ایجاد آواتار برای مدیریت در وردپرس کار بسیار لذت بخشی است و افزونه ساده ای برای ذخیره ی آواتارهای محلی و غیر محلی ارائه می دهد. شما با این کار به کاربران خود در انتخاب و آپلود تصویرشان آزادی عمل می دهید و این کار بی شک باعث بالا رفتن وجه سایت شما می شود،به عبارت دیگر برای بهبود گردش کار این مجوز دسترسی ساده را به کاربر خود اختصاص می دهید.برای این امر می توان از پلاگین آواتار مدیر استفاده کرد که نحوه ی ایجاد و ساخت چنین افزونه ای را خدمت شما عزیزان آموزش می دهم.

شناسنامه افزونه آواتار مدیریت وردپرس :

این افزونه یک نرم افزار به زبان پی اچ پی می باشد که قادر به اضافه نمودن تنظیمات خاص و خدماتی در وردپرس می باشد و می تواند به صورت یکپارچه و منظم از نقاط دسترسی و روش های ارائه شده برای آن بهره برد.(همانند افزونه ی API)
در این مقاله سعی شده تا از ابتدا فرآیند ایجاد این افزونه توضیح داده شود!
نکته! : برای ایجاد چنین افزونه ای لازم است اطلاعاتی ابتدائی از کار با وردپرس و زبان پی اچ پی داشته باشید!

گام اول>> راه اندازی فضای کار
وارد پوشه ی /wp-content/plugins شوید و شروع به ایجاد ساختارهایی همانند تصویر زیر کنید؛
با توجه به تصویر شما باید پوشه ی اصلی با عنوان Avatar-manager ایجاد نمایید و سپس آن را باز نمایید و داخل این پوشه، پوشه ی language و فایل های avatar-manager.css ،avatar-manager.js ،avatar-manager.php ،index.php ،LICENSE،uninstall.php بسازید.
مسلماً شما باید یک عنوان منحصر به فرد و مشخصی برای افزونه ی خود انتخاب نمایید؛ به عنوان نمونه مثل نامی که من در نظر گرفتم avatar-manager و همچنین فایل اساسی و مهم avatar-manager.php !
قبل از اینکه شروع به نوشتن کد های افزونه ورپرس خود کنید فایل avatar-manager/index.php را باز نمایید و کدها را مطابق زیر اضافه کنید:
۱

<?php
// Silence is golden.
?>

این کد در اکثر بخش های وردپرس قابل مشاهده می باشد.درواقع یک ترفند بسیار ساده برای جلوگیری از تکرار دایرکتوری می باشد.

گام دوم>>

شروع نوشتن پلاگین وردپرس

حالا نوبت به این رسیده که اطلاعات را در فایل پی اچ پی اصلی در افزونه خود وارد نمایید.
اطلاعات استاندارد افزونه:
یک فایل اصلی پی اچ پی در افزونه باید شامل اطلاعات استانداردی در سربرگ خود باشد.این سربرگ به وردپرس اجازه می دهد تا افزونه وجود خود را اعلام کند، امکان افزودن آن به صفحه ی مدیریت افزونه ها را بدهد تا کاربر قادر به فعال سازی آن باشد، قادر به بارگذاری باشد و بتواند توابع را اجرا نماید.عدم وجود سربرگ باعث افزونه هرگز فعال سازی و اجرا نشود!
حال فایل avatar-manager/avatar-manager.php را باز کرده و کدهای موجود در خطوط زیر را در آن وارد نمایید:
۱

<?php
/**
* @package Avatar_Manager
*/
/*
Plugin Name: Avatar Manager
Plugin URI: http://wordpress.org/extend/plugins/avatar-manager/
Description: Avatar Manager for WordPress is a sweet and simple plugin for storing avatars locally and more. Easily.
Version: 1.0.0
Author:Cătălin Dogaru
Author URI:<a href=”http://profiles.wordpress.org/cdog/”>http://profiles.wordpress.org/cdog/</a>
License: GPLv2 or later
*/
?>

تنها اطلاعاتی که در این افزونه وردپرس به آن احتیاج دارد عنوان پلاگین می باشد و دیگر اطلاعات در صورت تمایل می تواند وارد شود.برای ایجاد جدولی از افزونه ها در صفحه ی مدیریت افزونه ها می توانید اطلاعات دیگر را نیز وارد نمایید.به هر حال خطوطی که مربوط به اطلاعات بیشتر می باشد ضروری نیست!
بنابراین مکانیزم به روز رسانی می تواند به درستی هر نسخه ای که در آینده برای این افزونه توصیه می شود و برای ارتقای سطح کاربری مفید می باشد را در اختیار شما قرار دهد.
برای ساخت افزونه شما احتیاج به یک مجوز سطح دسترسی دارید تا بعداً مشکلی ایجاد نشود،برای داشتن مجوز باید یک شناسنامه ی مختصر تحت افزونه ایجاد کنید که نشان دهد کدهای شما مجاز هستند.
منبع: همیا

(more…)

دیدگاه های شمانظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
نام *
ایمیل *
سایت