Wordpress Skin
برچسب: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

انتقال جوملا به وردپرس

جوملا به وردپرس

بسیاری از مردم از جوملا برای مدیریت وب سایت های خود استفاده میکنند. در حالی که جوملا یک پلت فرم خوب است، اما نمیتواند برای همه خوب باشد.

شاید شما در میان آن دسته از کاربرانی باشید که تصمیم گرفته اند از سایت خود را  از جوملا به وردپرس تغییر دهند. قطعا شما از بسیاری افراد در مورد وردپرس شنیده اید که ویژگی وردپرس سهولت استفاده از آن میباشد و میتوانید از پلاگین ها و قالب های قدرتمند فراوان وردپرس استفاده کنید.

خوب اگر شما می خواهید که از جوملا به وردپرس مهاجرت کنید ، در این مقاله سایت وی پی اسکین شما را با چگونگی انتقال سایت از جوملا به وردپرس خواهم نوشت.

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است انتخاب یک میزبان وب خوب و نصب وردپرس می باشد. هنگامی که شما وردپرس را اجرا کردید، به بخش مدیریت وردپرس می روید و سپس افزونه وردپرس FG جوملا را در وردپرس نصب و فعال میکنید. (نحوه نصب پلاگین ها در وردپرس).

پس از فعال کردن این افزونه وردپرس،

به بخش ابزارها »درون ریزی. میروید ، شما یک لیست از ابزار درون ریزی برای نصب وردپرس خود را میببینید. از فهرست ابزار موجود جوملا (FG) را کلیک کنید.

در حال حاضر شما به بخش انتقال مطالب جوملا برای وردپرس رسیده اید. در این صفحه، شما مشخصات وبسایت جوملا و اطلاعات پایگاه داده را وارد میکنید.

انتقال جوملا به وردپرس

انتقال جوملا به وردپرس

شما می توانید تنظیمات پایگاه داده را از  بخش مدیریت وبسایت جوملا، در قسمت Global Configuration » Server دریافت کنید.

این اطلاعات همچنین در فایل configuration.php در پوشه روت وب سایت جوملا ذخیره می شود. شما می توانید این فایل را با اتصال به وب سایت خود را با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP و configuration.php باز را در یک ویرایشگر متن مانند notepad را دسترسی داشته باشید.

انتقال دیتابیس جوملا به وردپرس

انتقال دیتابیس جوملا به وردپرس

پس از ارائه اطلاعات دیتابیس جوملا در فیلدهای مربوطه حال میتوانید بر روی دکمه فوق کلیک و اطلاعات سایت جوملا را انتقال دهید و اگر هم میخواهید برای اینکه مطمئن شوید که فایلهای چندرسانه ای هم انتقال داده میشوند گزینه Import content from Joomla to WordPress. در نهایت بر روی “محتوا واردات از جوملا به وردپرسکلیک کنید.

انتقال جوملا وردپرس

انتقال جوملا وردپرس

بعد از زدن ذکمه import content این پلاگین اجرا خواهد شد و شروع به وارد کردن محتوای خود را از جوملا به وردپرس میکند بسته به اینکه چه مقدار سایت شما مطالب داشته باشد طول میکشد. هنگامی که به اتمام رسید پیغامی مثل زیر میدهد:

joomla-import-success

رفع ایراد لینک های داخلی وردپرس

هنگامی که شما تمام محتوای خود را از جوملا به وردپرس وارد کرده اند، گام بعدی این است که تمام لینک های داخلی شکسته خود را رفع کنید. برای اینکار نیز قسمت در صفحه جوملا (FG) قسمت وارد کننده لینک رفته و بر روی دکمه اصلاح لینک های داخلی دکه Modify internal links کلیک کنید. مثل عکس زیر:

joomla wordpress internal links

(more…)

دیدگاه های شمانظر شما:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
نام *
ایمیل *
سایت