Wordpress Skin
نویسنده:

ایجاد آواتار برای مدیریت وردپرس

ایجاد آواتار برای مدیریت در وردپرس کار بسیار لذت بخشی است و افزونه ساده ای برای ذخیره ی آواتارهای محلی و غیر محلی ارائه می دهد. شما با این کار به کاربران خود در انتخاب و آپلود تصویرشان آزادی عمل می دهید و این کار بی شک باعث بالا رفتن وجه سایت شما می شود،به عبارت دیگر برای بهبود گردش کار این مجوز دسترسی ساده را به کاربر خود اختصاص می دهید.برای این امر می توان از پلاگین آواتار مدیر استفاده کرد که نحوه ی ایجاد و ساخت چنین افزونه ای را خدمت شما عزیزان آموزش می دهم.

شناسنامه افزونه آواتار مدیریت وردپرس :

این افزونه یک نرم افزار به زبان پی اچ پی می باشد که قادر به اضافه نمودن تنظیمات خاص و خدماتی در وردپرس می باشد و می تواند به صورت یکپارچه و منظم از نقاط دسترسی و روش های ارائه شده برای آن بهره برد.(همانند افزونه ی API)
در این مقاله سعی شده تا از ابتدا فرآیند ایجاد این افزونه توضیح داده شود!
نکته! : برای ایجاد چنین افزونه ای لازم است اطلاعاتی ابتدائی از کار با وردپرس و زبان پی اچ پی داشته باشید!

گام اول>> راه اندازی فضای کار
وارد پوشه ی /wp-content/plugins شوید و شروع به ایجاد ساختارهایی همانند تصویر زیر کنید؛
با توجه به تصویر شما باید پوشه ی اصلی با عنوان Avatar-manager ایجاد نمایید و سپس آن را باز نمایید و داخل این پوشه، پوشه ی language و فایل های avatar-manager.css ،avatar-manager.js ،avatar-manager.php ،index.php ،LICENSE،uninstall.php بسازید.
مسلماً شما باید یک عنوان منحصر به فرد و مشخصی برای افزونه ی خود انتخاب نمایید؛ به عنوان نمونه مثل نامی که من در نظر گرفتم avatar-manager و همچنین فایل اساسی و مهم avatar-manager.php !
قبل از اینکه شروع به نوشتن کد های افزونه ورپرس خود کنید فایل avatar-manager/index.php را باز نمایید و کدها را مطابق زیر اضافه کنید:
۱

<?php
// Silence is golden.
?>

این کد در اکثر بخش های وردپرس قابل مشاهده می باشد.درواقع یک ترفند بسیار ساده برای جلوگیری از تکرار دایرکتوری می باشد.

گام دوم>>

شروع نوشتن پلاگین وردپرس

حالا نوبت به این رسیده که اطلاعات را در فایل پی اچ پی اصلی در افزونه خود وارد نمایید.
اطلاعات استاندارد افزونه:
یک فایل اصلی پی اچ پی در افزونه باید شامل اطلاعات استانداردی در سربرگ خود باشد.این سربرگ به وردپرس اجازه می دهد تا افزونه وجود خود را اعلام کند، امکان افزودن آن به صفحه ی مدیریت افزونه ها را بدهد تا کاربر قادر به فعال سازی آن باشد، قادر به بارگذاری باشد و بتواند توابع را اجرا نماید.عدم وجود سربرگ باعث افزونه هرگز فعال سازی و اجرا نشود!
حال فایل avatar-manager/avatar-manager.php را باز کرده و کدهای موجود در خطوط زیر را در آن وارد نمایید:
۱

<?php
/**
* @package Avatar_Manager
*/
/*
Plugin Name: Avatar Manager
Plugin URI: http://wordpress.org/extend/plugins/avatar-manager/
Description: Avatar Manager for WordPress is a sweet and simple plugin for storing avatars locally and more. Easily.
Version: 1.0.0
Author:Cătălin Dogaru
Author URI:<a href=”http://profiles.wordpress.org/cdog/”>http://profiles.wordpress.org/cdog/</a>
License: GPLv2 or later
*/
?>

تنها اطلاعاتی که در این افزونه وردپرس به آن احتیاج دارد عنوان پلاگین می باشد و دیگر اطلاعات در صورت تمایل می تواند وارد شود.برای ایجاد جدولی از افزونه ها در صفحه ی مدیریت افزونه ها می توانید اطلاعات دیگر را نیز وارد نمایید.به هر حال خطوطی که مربوط به اطلاعات بیشتر می باشد ضروری نیست!
بنابراین مکانیزم به روز رسانی می تواند به درستی هر نسخه ای که در آینده برای این افزونه توصیه می شود و برای ارتقای سطح کاربری مفید می باشد را در اختیار شما قرار دهد.
برای ساخت افزونه شما احتیاج به یک مجوز سطح دسترسی دارید تا بعداً مشکلی ایجاد نشود،برای داشتن مجوز باید یک شناسنامه ی مختصر تحت افزونه ایجاد کنید که نشان دهد کدهای شما مجاز هستند.
منبع: همیا

(more…)

ادامه مطلب

نویسنده:

دادن رتبه به کاربران با تعداد نظرات ارسالی در وردپرس

آیا شما هم به دنبال افزایش میزان مشارکت بازدیدکنندگان در سایتتان هستید؟ نظریه بازی نمایی (Gamification) یک روش اثبات شده برای افزایش میزان مشارکت است. چند روز پیش یکی از بازدیدکنندگان از ما درخواست کرد تا پلاگینی را اضافه کردن سیسم رتبه بندی به نظرات وردپرس اضافه کنیم و از این رو در این مطلب قصد داریم تا شما را با این پلاگین اشنا کنیم. این ایده از تالارهای گفتگو گرفته شده است که در اینگونه سایتها، کاربرات با توجه به تعداد پست هایی که ارسال کرده اند یه رتبه میگیرند. ما در این مقاله به شما نشان میدهیم که چگونه به سادگی یک سیستم رتبه بندی کاربر

  • دادن رتبه به کاربران با تعداد نظرات ارسالی در وردپرس

پس از این، افزونه به صورت خودکار کنار نام کاربری، درجه او را قرار میدهد. در این افزونه به صورت پیشفرض دو درجه قرار داده شده است که شما می توانید آنها رو تغییر دهید و درجات مورد نیاز خود را وارد کنید و همچنین می توانید تعداد نظرات مورد نظر برای رسیدن به درجه مورد نظر را وارد کنید. اگر شما دارای یه سایت پر بازدید هستید و از این افزونه استفاده کنید ممکن است که کاربران برای گرفتن درجه بالاتر شروع به ارسال پست های اسپم کنند که برای جلوگیری از این مشکل می توانید افزونه ای برای گزارش نظرات و یا افزونه برای دادن رتبه به نظرات نصب کنید تا نظرات بی ار

(more…)

ادامه مطلب

نویسنده:

قالب وردپرس خبری 14

این قالب خبری وردپرس سبک زیبا و با امکانات زیاد می باشد. این پوسته خبری وردپرس که اماده کردم  کاملا سئو فرندلی می باشد. همانطور که این قالب وردپرس می بینید امکاناتش هم در عکس مشخص می باشد. با تشکر

قالب خبری وردپرس

قالب وردپرس خبری

برای تهیه قالب های وردپرس سایت وی پی اسکین با ما تماس بگیرید.

(more…)

ادامه مطلب