Wordpress Skin
نویسنده:

وردپرس ۳٫۹ فارسی

نسخه جدید وردپرس فارسی ۳٫۹ بالاخره منتشر شد که تغییرات زیادی را در آن شاهد هستیم در این مطلب به برخی از این امکانات وردپرس نسخه ۳٫۹ اشاره خواهم کرد.

وردپرس

امکانات جدید در وردپرس ۳٫۹

 • ادیتور متن در وردپرس ۳٫۹ بروز شده می باشد.

ادیتور متن با تکنولوژی TinyMCE به آخرین نسخه آپدیت شده است. همچنین ادیتور متن وردپرس در وردپرس ۳٫۹ فارسی از لحاظ رابط کاربری بهبود پیدا کرده و بهم ریختگی کمتری نسبه به نسخه های قبل وردپرس را دارد.
در ادیتور متن وردپرس ۳٫۹ دکمه‌ی “Past From Word” یا “چسباندن از Word” حذف شده است،و در بخش گالری صفحه ارسال مطلب، شما میتوانید پیش نمایش از تصاویر  در بخش رسانه های وردپرس را ببینید و به راحتی آن‌ها را انتخاب کنید و استفاده کنید.

 • آپلود تصاویر با استفاده از کشیدن و رها کردن (Drag and drop)

در این نسخه از وردپرس آپلود تصاویر و فایل ها با کشیدن و رها کردن امکان پذیر هست. بخش آپلود تصاویر بصورت POPUP باز میشود و شما به راحتی میتوانید تصاویر خود را آپلود کنید..

 • مدیریت ابزارک های وردپرس و پیش نمایش زنده (Widgets)

نسخه ۳٫۹ وردپرس با تغییرات اساسی در ظاهر کاربری بخش ابزارک ها ارائه  شد ، در نسخه جدید با قابلیت Widget Customizer مدیریت و شخصی سازی ابزارک های وردپرس را به شیوه ای نو تجربه کنید . شما می توانید قبل از ذخیره سازی ابزارک ها ، تغییرات و چیدمان آن ها را به صورت زنده مشاهده کرده و پس از اطمینان از صحت عملکرد آن ها اقدام به ثبت چیدمان نهایی کنید ، بنابراین دیگه نیازی به ذخیره پیاپی تغییرات ابزارک ها برای دیدن نتیجه کار نیست.

widgets

 • ویرایش تصاویر در وردپرس ۳٫۹

در وردپرس ۳٫۹ امکان ویرایش تصاویر بهبود پیدا کرده و شما میتونید حتی در حین نوشتن یک پست، تصاویر خودتون رو کراپ  کنید و ویرایش کنید. همچنین بعد از آپلود تصویر میتوانید با گرفتن آیکن های کنار عکس، سایز عکس رو تغییر بدید. در زمان ویرایش تصاویر، یک صفحه مختص ویرایش بصورت Modal باز میشود که کار ویرایش تصاویر در وردپرس رو راحت تر میکنه.

 • امکان ایجاد لیست پخش موزیک و ویدیو

امکان جالب دیگه ای که به وردپرس اضافه شده,امکان ایجاد لیست برای پخش آهنگ یا ویدیو که شبیه گالری تصاویر وردپرس می‌باشد است.برای استفاده از این امکان میتوانید در قسمت افزودن پرونده چندرسانه ای از گزینه های لیست پخش Play list استفاد کنید.

 • برخی قابلیت های دیگری که در وردپرس ۳٫۹  وجود دارد بشرح زیر می باشد :
 1. تغییر متن خوش آمد گویی وردپرس ۳٫۹
 2. رفع باگ شمارنده کلمات وردپرس
 3. رفع باگ چرخه انتقال
 4. بهبود خروجی دیتابیس وردپر
 5. افزودن دکمه ای برای غیر فعال کردن پیش نویس ها
 6. بهبود Load Process ها در وردپرس شبکه
 7. کتابخانه های وردپرس (WordPress Libraries) بهبود پیدا کرده
 8. بهبود بخش ذخیره خودکار مطالب وردپرس
 9. و ……….
(more…)

ادامه مطلب

نویسنده:

تنظیمات تعداد مطالب وردپرس

به صورت پیش فرض در سی ام اس وردپرس هر وبلاگ یا سایتی در صفحه آرشیو، حداکثر ده نوشته را در یک صفحه نمایش می‌دهد اما شما میتوانید این تعداد رو تغییر بدهید و به تعدادی که میخواهید برسانید.
خوب وارد مدیریت  پنل وردپرس بشوید سپس وارد قسمت تنظیمات=>خواندن بشید و بعد قسمت بیشترین تعداد نوشته‌های  در هر برگه را به تعدادی که مد نظر دارید تغییر بدهید و بعذ تنظیمات وردپرس را  ذخیره کنید.

با این تنظیمات می‌توانید در سایت وردپرسی خود هر تعدادی که دوست دارید مطلب در صفحه سایت شما بیاید.

وی پی اسکین ( قالب وردپرس فارسی )

(more…)

ادامه مطلب